Nowe zasady w programie Czyste Powietrze

Czyste Powietrze 2024

22 kwietnia weszły w życie nowe zasady w programie Czyste Powietrze

1) Wybór pomp ciepła, kotłów zgazowujących drewno oraz kotłów na pellet tylko z tych, które są wpisane na listę ZUM.

2) Możliwość uzyskania najwyższego poziomu dofinansowania jest tylko ma jeden budynek mieszkalny jednorodzinnego lub jeden lokal mieszkalny w takim budynku. Beneficjent, który raz skorzysta z najwyższego poziomu dofinansowania, może wnioskować o dofinansowanie na kolejne budynki w ramach podstawowego poziomu dofinansowania.

3) Nowe zapisy dotyczące dotacji z prefinansowaniem (wypłata zaliczki na konto wykonawcy po złożeniu do WFOŚIGW podpisanej własnoręcznie przez beneficjenta dyspozycji wypłaty zaliczki z kopią faktury zaliczkowej) oraz dotacji przez pełnomocnika (pełnomocnictwo z podpisem własnoręcznym wnioskodawcy poświadczonym notarialnie).

Masz pytanie dotyczące możliwości otrzymania dotacji w ramach programu Czyste Powietrze? Nasz zespół ekspertów jest tutaj, aby pomóc Ci na każdym etapie. Wyślij do nas wiadomość lub zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej i rozpocząć proces ubiegania się o dotację. Nie przegap tej szansy na lepsze jutro dla Ciebie i środowiska!

https://www.gov.pl/web/klimat/minister-paulina-hennig-kloska-o-nowych-zrodlach-finansowania-programu-czyste-powietrze?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR3PbwK-o0zdPt_J5xh2S6qwFai8s4W260djOrhYspAOeIXrAlj2CUq_PiU_aem_Ae-wSVgV9jw2Px7nQJaOd-v3DswzUJXzDyOaXSvH6Ags7HAbPJuiJUPSpGmqs1G9MLnmpRT88LvC7c5hUPWdYM54

    FORMULARZ KONTAKTOWY

    Doradzimy i dobierzemy najlepsze rozwiązania

    Pola z gwiazdką wymagane